XVI Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Polska Kolęda”

W tym roku po raz kolejny dzieci z klas 0-III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opolu Lubelskim uczestniczyły w prezentacjach konkursowych XVI Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Polska Kolęda”. Przesłuchania odbyły się 11 stycznia 2018 r. w Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lub. Swoje umiejętności wokalne dzieci zaprezentowały wykonując mniej znane pastorałki oraz tradycyjne polskie kolędy.
Małych wokalistów w przygotowaniach wspierali wychowawczynie i rodzice. Dla niektórych był to pierwszy występ przed jury. Uczestnikom i ich opiekunom towarzyszyły ogromne emocje i trema. Pani A. Czapla przygotowała do festiwalu dwie solistki Oliwię Głodzik i Marię Szmit oraz dwa zespoły „Rozśpiewane przedszkolaki” (Milena Łyjak, Oliwia Głodzik, Maria Szmit, Oliwia Ślązak, Karol Harmasz, Maksym Iwaniak, Antoni Kruk) i „Wesoła gromada” (Natasza Iwaniak, Karolina Strawa, Julia Wrona, Gabriela Chlebicka, Małgorzata Haraszczuk, Martynka Murzacz, Lena Pastwa, Anna Niewęgłowska –Rocha, Adrianna Dębicka, Antonina Dudzińska, Maria Babska, Lena Strzelecka). Klasę I B p. E. Wawer reprezentował Jakub Błażejczyk i Kacper Czuryszkiewicz, zaś Klasę III B p. B. Złotuchy zaprezentowała Patrycja Adamczyk. Dzieci bardzo ładnie zaprezentowały się podczas przesłuchań. Po raz kolejny miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i artystycznych. Swoimi występami udowodniły, że kultywują tradycję śpiewania kolęd i pastorałek.

W niedzielnym w koncercie laureatów wyróżnienia odebrali Jakub Błażejczyk, zespół „Rozśpiewane przedszkolaki” i zespół „Wesoła Gromada”. Serdecznie gratulujemy osobom wyróżnionym.

Agnieszka Czapla

W festiwalu wzięły również udział uczennice z klas starszych: Agata Barwińska z klasy VII a oraz Zespół Wokalny w składzie: Amelia Bakalarz, Dominika Czopek, Wiktoria Dąbrowska, Julia Klocek, Karolina Kotłowska i Aleksandra Słotwińska. Dziewczynki przygotowywane były przez Mariusza Dobrosza.

Ponadto Amelia Bakalarz wzięła udział w Ogólnopolskim festiwalu Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach, gdzie otrzymała wyróżnienie.