„Let’s Pedal for a Positive, Environmentalist, Dynamic, Adventurous Life” /

... a więc w drogę!!!

TO NIE BYŁ CZESKI FILM - ERASMUSKI Z „DWÓJKI” W CZECHACH

        Nasza podróż rozpoczęła się w poniedziałek 26 stycznia 2015 roku o świcie. Wtedy to wyruszyliśmy z Opola Lubelskiego. Z warszawskiego lotniska Chopina wylecieliśmy do Pragi, która mimo zimowej aury przywitała nas wspaniałą pogodą. Po zameldowaniu w hotelu „Wellness Step”, zjedliśmy obiad i resztę dnia spędziliśmy na leniuchowaniu. Z niecierpliwością czekaliśmy też na pozostałe grupy, które dotarły późnym wieczorem.
        Drugi dzień naszej czeskiej przygody to zwiedzanie Pragi. Podziwialiśmy przepiękne zabytki wpisane na listę UNESCO oraz poznawaliśmy inne atrakcje turystyczne czeskiej stolicy: ratusz staromiejski w Pradze, Teatr Narodowy, „Tańczący dom” oraz słynny Most Karola. Gospodarze z Czech przygotowali dla nas sympatyczną niespodziankę w postaci niezapomnianej przejażdżki łodzią po rzece Wełtawie. Wieczorem mieliśmy okazję obejrzeć mecz hokeja na lodzie pomiędzy dwoma czołowymi czeskimi drużynami. I wcale nie chodzi tu o oglądanie w telewizji! Siedzieliśmy na trybunach i widzieliśmy wszystko na żywo!!!!! Po meczu zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do hotelu, aby odpocząć przed kolejnym intensywnym dniem.
        W środę, po śniadaniu, wymeldowaliśmy się z hotelu i autobusem udaliśmy się do miejscowości Trzeboń, gdzie wszyscy uczestnicy projektu LET’S PEDAL wzięli udział w rajdzie rowerowym. Następnie zwiedzaliśmy Czeskie Budziejowice, miejscowość, w której gościliśmy przez resztę naszego pobytu. Kolejnym punktem programu była wizyta w kręgielni. To, naszym zdaniem, jedno z fajniejszych spotkań, w czasie którego bariery językowe zostały przełamane. Wieczorem byliśmy naprawdę zmęczeni, ale i podekscytowani.
       Czwartek zaczęliśmy od zwiedzania szkoły w Czeskich Budziejowicach, gdzie odbyła się ceremonia powitalna. Potem zjedliśmy lunch i udaliśmy się na kolejny rajd rowerowy. Trasa przebiegała wzdłuż granicy austriackiej. Było tak pięknie i malowniczo, że co chwilę zatrzymywaliśmy się, aby uwiecznić to na zdjęciach. Mimo iż trasa była dość mocno zaśnieżona i oblodzona, a temperatura niska, wszyscy uczestnicy rajd ukończyli, a zabawa była przednia. Wieczorem czekały nas niemniejsze atrakcje - noc kulturalna przygotowana przez gospodarzy. Imprezę otworzył burmistrz Czeskich Budziejowic, który oficjalnie powitał wszystkie grupy projektowe. Następnie obejrzeliśmy występy miejscowych zespół tanecznych i muzycznych. Po części artystycznej uczniowie z każdego kraju przedstawiali prezentacje na temat swoich szkół i miejscowości. Wszyscy uczniowie przygotowali też wystawę „rowerowych” zdjęć, z których powstanie projektowy kalendarz.
        Przedostatni dzień naszego pobytu spędziliśmy na zwiedzaniu. Tym razem naszym celem był Czesky Krumlov, który atmosferą i architekturą przypominał bliski naszemu sercu Kazimierz Dolny. W tym dniu zwiedzaliśmy także lokalny czeski browar Regent. Wieczorem z kolei odbył się pożegnalny obiad, podczas którego uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty, wymieniali się podarkami, zrobili pamiątkowe zdjęcia.
        Sobota to ostatni dzień naszej przygody. Tym razem udaliśmy się do miejscowości Tabor, gdzie mieliśmy okazję poznać czeskiego kolarza szosowego Františa Raboňa, mistrza Czech w jeździe indywidualnej na czas, mistrza Europy U23 oraz czeskiego mistrza świata w kolarstwie przełajowym. Po konferencji udaliśmy się na świetny event - mistrzostwa świata w kolarstwie przełajowym. Było to niepowtarzalne doświadczenie, tym bardziej, że kibicowaliśmy naszym rodakom. Zaraz po imprezie sportowej odbył się pożegnalny obiad… Oczywiście były łzy, smutek i żal, bo trzeba było kończyć ten fantastyczny tydzień… Ale najważniejsze jest to, że przyjaźnie i wspomnienia zostaną na całe życie…
        Projekt ERASMUS+ to naprawdę świetna inicjatywa. Kto brał udział, ten wie. Kto nie miał jeszcze szansy, niech wytrwale uczy się angielskiego, a na pewno kiedyś tej szansy się doczeka…

Kamila Ryczek i Monika Pietraś-Janoszczyk

Wyjazd do Czech

Nasza podróż rozpoczęła się w poniedziałek 26 stycznia 2015 roku o świcie. Wtedy to wyruszyliśmy z Opola Lubelskiego. Z warszawskiego lotniska Chopina wylecieliśmy do Pragi, która mimo zimowej aury przywitała nas wspaniałą pogodą....

Czytaj więcej...

Wyjazd do Turcji

Nasza kolejna przygoda z Erasmusem rozpoczęła się 22 marca 2015 roku. Tym razem wylecieliśmy do Turcji. W Stambule wylądowaliśmy około godziny 21. Po kilkugodzinnym oczekiwaniu na kolejny lot wyruszyliśmy dalej do Izmiru...

Czytaj więcej...

Wyjazd do Włoch

W dniach od 25.05.15 do 30.05.15 roku kolejna drużyna z grupy projektowej Let's PEDAL wyruszyła na spotkanie z włoską kulturą, obyczajami, tradycjami a przede wszystkim z promocją zdrowego stylu życia i komunikacją w języku angielskim oraz turystyką rowerową.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Rumunii

W dniach od 11.10.2015 do 17.10.2015 roku kolejna czwórka uczniów z „Dwójki” z grupy projektowej Let`s PEDAL wyruszyła na swoją Erasmusową przygodę do Rumunii.
 
 

Czytaj...

O projekcie

Razem z grupą z naszej szkoły byłem w ramach projektu w Czechach. Jeździliśmy prawie po całym kraju poznając różne zakątki. Naprawdę cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym projekcie. Poznałem wspaniałych ludzi oraz zobaczyłem niesamowite miejsca.
Kacper Rak - uczestnik projektu

"Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat..."
Minim Veniam, nostrud.com

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur..."
Lorem Ipsum, dolor.co.uk

"Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat..."
Minim Veniam, nostrud.com